Saltar al contenido

Jak aktivovat mikrofon v TeamViewer? – Didaktický přenos obrazovky

20 de julio de 2022

TeamViewer je software určený pro umožnit vzdálený přístup a ovládání vašeho zařízení. Můžeš stáhněte si TeamViewer z jeho oficiální stránky a získejte všechny informace a aktualizace aplikace. TeamViewer je při použití pro nekomerční účely zdarma. Můžete však získat přístup k bezplatné zkušební verzi jeho komerční verze. S ním můžete chatovat odkudkoli a také posílat zvukové zprávy pomocí mikrofonu počítače.

Jak správně nakonfigurovat zvuk v TeamViewer?

Když pro chat používáme TeamViewer, některé zprávy mohou být neúplné pro úplné porozumění si musíte poslechnout zvuk. Tehdy se zvuk stává nepostradatelným. Pomocí následujících kroků můžete snadno nakonfigurovat zvuk TeamViewer:

 1. V hlavním okně TeamViewer vyberte ‘Extras’.
 2. Vyberte ‘Možnosti’.
 3. Klikněte na ‘Dálkové ovládání’.
 4. Klikněte na „Přehrát zvuky a hudbu počítače“.
 5. Ujistěte se, že tyto akce jsou prováděny také na druhém počítači

Jak vložit zvuk a záznam do relací pomocí TeamViewer?

Jednou z výhod TeamViewer je, že pro schůzky audio rozhraní je přímo povoleno takže nemusíte chodit ven, abyste to nastavili. Jednoduše klepněte na možnost „nastavení“ ve sdílení obrazovky a klikněte na „sdílet zvuky a hudbu z počítače“. Tímto způsobem můžete poslouchat zvuk z obou počítačů.

Své relace můžete nahrát stisknutím tlačítko záznamu před zahájením aktivity. Abyste si tyto funkce užili, nemůžeme jinak, než doporučit, abyste si TeamViewer nainstalovali vždy z počítače z jeho hlavní stránky a vyhýbali se pirátským verzím.

Optimalizujte rychlost

Ve filmech a sci-fi obecně pozorujeme příjemnou plynulost, s jakou se rozhovory rozvíjejí. Ne vždy to odpovídá realitě a mnohokrát se setkáváme s nepříjemným zdržováním a nepohodlným přeskakováním kurzoru. To lze zlepšit optimalizací rychlosti. Stačí kliknout na „zobrazit“ a poté na „optimalizovat rychlost“. Tato nastavení však mohou zhoršit barvy vašich grafů a poskytnout jim nežádoucí stupně šedi. Chcete-li tento problém minimalizovat, můžete snížit barvy na 256 a stupnice budou o něco atraktivnější.

optimalizace rychlosti odezvy mikrofonu teamviewer

automatický záznam

Své relace můžete také nahrávat automaticky. To je velmi užitečné, pokud jste jedním z těch, kteří obvykle zapomínají povolit možnost nahrávání. Chcete-li to provést, přejděte na „doplňky“, vyberte „možnosti“ a poté „dálkové ovládání“. Zde klikněte na ‘automatické nahrávání’ a nebudete se muset starat o své možná zapomnětlivost na začátku každého sezení. Některé z těchto funkcí nemusí plně fungovat. Pokud k tomu dojde, doporučujeme odinstalovat TeamViewer a znovu jej nainstalovat podle pokynů na jeho webu.

Jaké jsou kroky k aktivaci mikrofonu a poslechu vzdáleného zvuku?

TeamViewer je vynikající nástroj pro uživatele, kteří potřebují pravidelné schůzky a potřebují komunikovat pomocí možnosti zvuku. Proto potřebují správně aktivovat mikrofon. Prvním krokem je nastavení zvuku výše popsaným způsobem. Poté musíte provést následující kroky, abyste ověřili správné použití mikrofonu:

 1. Přejděte na „Schůzky“.
 2. Na pravé straně panelu přejděte na „Výchozí nastavení schůzky“.
 3. Zaškrtněte ‘Sdílet počítačovou hudbu a zvuky’.
 4. Na levé straně panelu zaškrtněte ‘Audio Conference’.
 5. Klikněte na „Přehrávání hlasu reproduktoru“.
 6. Zaškrtněte ‘Standardní přehrávací zařízení’.
 7. Přejděte na „Hlasový vstup“ a poté na „Mikrofon“.

Jak opravit problémy v TeamViewer se zvukem a mikrofonem?

V případě poruchy mikrofonu vyberte „zvuková karta“ a poté „mikrofon“. Stiskněte ‘ok’ pro uložení změn. Znovu přejděte do TeamViewer a restartujte a zkontrolujte, zda zvuk i mikrofon fungují správně. Pokud po provedení kroků pro problémy s nastavením zvuku a mikrofonu stále přetrvávají s některými aplikacemi, jako je VLC, můžete postupovat takto:

 1. Zadejte nastavení VLC.
 2. Klikněte na ‘Nástroje’.
 3. V ‘Preferences’ stiskněte ‘Audio’.
 4. Vyberte ‘Výstup’.
 5. V rozevírací nabídce kliknutím nastavte výstupní modul jako zvukový výstup „Wave out“.
 6. Vyberte reproduktory a stiskněte OK.

Zadání možností

TeamViewer je jedním z nejoblíbenějších nástrojů pro dálkové ovládání dalších zařízení. Díky snadnému stahování a snadné manipulaci je vysoce doporučeno. Neměli byste však přehlížet, že vaše relace mohou spustit neoprávněné osoby, takže byste si měli v TeamViewer nastavit pevné heslo, abyste zaručili své soukromí.

řešení problémů se zvukem a mikrofonem teamviewer

Nicméně, existuje několik možností, které lze použít místo TeamViewer. Mezi nimi máme TigerVnc, který je kompatibilní s Linuxem. Je také zdarma a open source. Další alternativou je Ammyy Admin. Speciálně navrženo pro velké společnosti. Vyznačuje se snadnou manipulací pro vzdálenou správu sítí a serverů.