Saltar al contenido

Jak aktivovat kontrolu pravopisu a gramatiky v OpenOffice Writer

18 de agosto de 2022

OpenOffice Writer je a multiplatformní textový procesor, a patří do sady aplikací kancelářského balíku Apache OpenOffice. Má několik verzí, které vylepšují funkčnost a vzhled, a můžete si je stáhnout z jeho webových stránek.

Zároveň umožňuje ukládat dokumenty s heslem, vkládat obrázky, objekty, vytvářet organizační schéma, podporuje mimo jiné digitální podpisy, kalkulační tabulky, symboly, formuláře, značky, formuláře.

Je třeba také poznamenat, že Writer je konfigurovatelný, takže můžete změnit formát textu a podobat se webové stránce, protože se jedná o výkonný HTML editor. Stejným způsobem můžete vyrábět štítky a vizitky.

Nicméně! Mezi všemi funkcemi, které nám OpenOffice Writer nabízí, najdeme jednu velmi užitečnou, protože je to kontrola pravopisu a gramatiky. Ale víš Jak tuto funkci aktivovat? Pokud je vaše odpověď ne, pak je tento článek pro vás ideální, protože níže si krok za krokem vysvětlíme, jak tuto možnost aktivovat.

Zjistěte, jak aktivovat textový procesor OpenOffice Writer

Zpočátku, když máte tento procesor nainstalovaný v počítači, musíte jej aktivovat, aby vám poskytoval úplnou a dobrou funkčnost. Níže tedy vysvětlíme, jaké kroky je třeba dodržovat, abyste dosáhli dobra aktivace textového procesoru.

Můžete tedy přejít na standardní panel nástrojů a kliknout na tlačítko. automatická kontrola jej aktivovat.

Nebo chcete-li, můžete zadat «nabídka nástrojů» a najít, kde se píše «možnosti»ukáže vám několik alternativ, kde musíte vybrat jednu z «nastavení jazyka». Dále uvidíte «účast» a to je v té sekci, kde je možnost «Při psaní kontrolujte pravopis».

Také, pokud chcete opravit zjištěné chyby, musíte kliknout na obrazovku, kterou korektor podtrhne, aniž byste ji vybrali. Tímto způsobem vám kontextový procesor zobrazí některé možnosti s možnými opravami pravopisu, které byly pro chybu zjištěny.

Při výběru správné možnosti korektor automaticky nahradí slovo, důležité je také zmínit, že pokud text není nesprávný, můžete kliknout na možnost ignorovat. Tímto způsobem podtržení okamžitě zmizí a zůstane původní text, který jste napsali.

Pokud se chybné slovo objeví ve stejném dokumentu několikrát, můžete kliknout a vybrat možnost «ignorovat vše». Tím zmizí podtržení všech těchto slov v dokumentu.

Funkce OpenOffice Writer

Můžete kliknout na možnost «zahrnout» slovo v dokumentu, pokud je napsáno správně. Kromě toho uvidíte rozbalovací nabídku, která obsahuje různé aktivní uživatelské slovníky, a můžete vybrat ten, do kterého chcete slovo přidat. Také výchozí uživatelský slovník je standard.dic.

Kontrola pravopisu OpenOffice Writer však neopravuje slova, která jsou všechna velká nebo která obsahují čísla. Pokud to chcete změnit, můžete přejít na možnost «nástroje» vyberte, kde se píše «možnosti» a pak «Nastavení jazyka» a pak «pomoc při psaní».

Nabídka možností OpenOffice Writer

a v seznamu «uživatelské slovníky» musíte vybrat možnost «Standardní (vše)» a kliknout na «upravit».

Kromě toho byste měli zvážit opatrnost se slovníkem, protože sám opravuje slova, která jsou napsána správně. Slova tedy mohou být napsána špatně, ale pokud jsou napsána správně, korektor je nevybere jako chybu.

Je tedy třeba poznamenat, že Spisovatel checker je moderní textový procesor, který je plně vybaven tak, aby svým uživatelům poskytl všechny nástroje. A že tímto způsobem jsou vaše dokumenty vždy napsány správně.

Podobně můžete zvážit vytvářet knihy, indexydiagramy, průhledné obrázky a více, můžete si dělat, co chcete, protože Writer zajišťuje, aby vaše zpráva vypadala dobře. Kromě toho může tento korektor číst vaše dokumenty Microsoft Word nebo ukládat vaši práci ve stejném formátu.

Lze odvodit, že OpenOffice Writer je program s řadou velmi užitečných a užitečných nástrojů a možností a jeho rozhraní se snadno používá.