Saltar al contenido

Jak aktivovat kameru a mikrofon ve Facebook Windows? | PC videohovor

31 de julio de 2022

Mnoho uživatelů Facebooku zažilo selhání, když aktivovat fotoaparát a mikrofon pro videohovory z Windows 10. To se může stát, protože se dotyčná osoba neujistila o správném připojení zařízení k PC.

Právě kvůli těmto nepříjemnostem si lidé Zoom raději stahují nebo stahují a přednostně jej využívají pro videohovory.

O alternativy nikdo nepřichází zkrátka, i dnes je možné z WhatsApp uskutečňovat videohovory. I když to neznamená, že problém Facebooku nemá řešení.

Taky můžete projít problém s konfigurací, a to jak jednotlivých, tak obecných dotčených prvků, a proto je nelze použít. Toto je naštěstí vratná situace a uživatel ji může zvládnout pomocí několika jednoduchých kroků, které budou uvedeny níže.

Aktivujte fotoaparát a mikrofon pro videohovory ve Windows 10

Abyste mohli uskutečnit videohovor z Facebooku, musíte povolit resp dejte povolení ke kameře a mikrofonu, aby mohly být použity.

Pokud tak neučiníte, při volání se na obrazovce objeví opakovaná chyba, která bude hlásit, že nemáte přístup k těmto dvěma zařízením, takže je doporučeno Postupujte podle kroků uvedených v této příručce.

Aktivujte mikrofon pro Facebook ve Windows 10

Aktivace kamery a mikrofonu pro videohovory je nezbytná, ale nelze ji provést současně, takže v tomto kroku bude provedena nejprve se zvukovým zařízením.

První věc, kterou musíte udělat, je ověřit, že je prvek připojen a rozpoznán systémem. Chcete-li to provést, přejděte na stránku kontrolní panel.

Také musíte najít vyhledávací lištu Windows vlevo dole a napsat slova „Kontrolní panel“.

V důsledku toho se zobrazí ikona požadovaného segmentu, ihned poté jej musíte vybrat pomocí ukazatele, abyste mohli pokračovat. Tímto způsobem nás přenese do vyskakovacího okna s několika ikonami, musíme najít tu s názvem „hardware a zvuk“.

Po kliknutí se zobrazí vyskakovací sekce, kde musíte vybrat druhou kartu s nápisem „Vyrýt“, budou v něm zařízení související s touto akcí. Musíte se ujistit, že model zařízení je viditelný a že má také „šek“ v zelené.

To se stane, pokud je povoleno, ale nemusí být, v takovém případě bude ikona průhledná, ale lze ji aktivovat kliknutím pravým tlačítkem a výběrem „Umožnit“.

Udělte oprávnění k mikrofonu

S vědomím, že je zvukové zařízení připojeno, je nyní nutné udělit oprávnění v části zabezpečení v nastavení systému Windows. To se provádí výběrem ikony Start umístěné na hlavním panelu v levém horním rohu reprezentované čtyřmi rámečky.

Zde musíte vybrat možnost „Nastavení“. Poté zvolte «Bezpečnostní” reprezentovaný malým symbolem visacího zámku. Zobrazí se vyskakovací okno s postranním menu, ve kterém jsou různé volby související se segmentem.

Hledej ten, který říká «Mikrofon” a kliknutím na něj ukazatelem myši zobrazíte možnosti nastavení.

uskutečňovat videohovory

Pak existují dvě alternativy, první je povolit nebo udělit oprávnění pro všechny prvky, které vyžadují použití mikrofonu.

Druhou možností je v seznamu, který se zobrazí dole, najít prohlížeč, kde se Facebook obvykle otevírá, a jednotlivě jej aktivovat.

Aktivujte kameru a udělte jí oprávnění ve Windows 10

Proces aktivace kamery a mikrofonu pro videohovory se neobejde bez prvku video, stačí dodržet stejný proces.

V sekci «Bezpečnostní“, ke kterému se dostanete stisknutím tlačítka “Start“ a výběrem „Nastavení“, totéž lze provést s fotoaparátem

Na postranním panelu těsně nad „Mikrofon“ je možnost „Fotoaparát“, který, když je vybrán, bude mít stejné možnosti nastavení.

Stejně jako v předchozím kroku jej stačí obecně aktivovat nebo ověřit, že je přístupný pro prohlížeč, kde jej chcete uskutečnit videohovor.