Saltar al contenido

Jak aktivovat a nakonfigurovat překrytí Discord na Androidu a PC

20 de agosto de 2022

Přestože Discord můžete používat z prohlížeče na PC, pravdou je, že aplikace nabízí určité možnosti, jako je například Overlay. Z tohoto důvodu vás to prostřednictvím tohoto průvodce naučíme jak aktivovat a nakonfigurovat překrytí Discord na mobilu Android, iPhone nebo PCtakže můžete vidět, když vaši přátelé mluví, když hrajete.

Kroky k aktivaci a konfiguraci Discord Overlay na Androidu a iOS

Prvním krokem je zadání Discord možnost, v pravém dolním rohu najdete profilový obrázek, stiskněte tam, poté přejdeme do sekce nastavení aplikace, v možnost „hlas a video“. klikneme a tak aktivujeme překrytí.

Jak aktivovat a nakonfigurovat Discord Overlay na PC

Nativní překryvná vrstva by měla být aktivní, ale pokud ne, můžete jej aktivovat velmi snadno. Stačí si přečíst následující informace.

 • Otevřete Discord, přejděte do možností nastavení, které se nacházejí vlevo dole.
 • Jakmile tam budete, přejděte dolů k možnosti Překryvná vrstva a zatlačte na něj.
 • Jen poznamenejte, že možnost Povolit překrytí ve hře je aktivován.
 • Pokud chcete, můžete v této sekci mimo jiné provést nastavení, jako je změna velikosti avatara, zobrazení jmen jako uživatelů.
 • Jakmile budete hotovi, stiskněte Esc.

Discord Overlay se na mém PC nezobrazuje, co mohu dělat?

Přesto se někdy informace o překrytí nezobrazují správně. Pokud se překrytí ve vašich hrách nezobrazuje, můžete zkusit následující.

 • Jakmile otevřete Discord, musíte přejít na možnosti konfigurace. Za tímto účelem najděte ikonu s ozubeným kolem, která je v levé dolní části programu.
 • Mezi více možnostmi, které Discord zobrazuje, byste měli hledat kartu „Klávesové zkratky“.
 • Zde je možnost Přidejte klávesovou zkratku a zatlačte na něj.
 • v Akce musíte vybrat Přepnout překryvnou vrstvuMezitím v Klávesová zkratkamusíte stisknout kombinaci kláves, kterou chcete aktivovat překrytí.
 • Všimněte si, že výše uvedený proces můžete také provést povolit zámek překrytí.

Typy překrytí Discord

Mezi nejvýraznější typy najdeme ty z textový chat, což nám umožňuje lépe interagovat s textovým kanálem a dosáhnout tak výměny kanálů, nových odkazů a také reakcí a emotikonů.

Můžeme také najít fixace, což nám umožní opravit Widget, v tomto případě ten discord, a takto si ho vizualizovat i během hry.

Konečně můžeme najít oznámení, aktivací a přechodem do uživatelského nastavení, pak Překrytí a nakonec stiskneme volbu „překryvná oznámení“.

Co je to překryvná funkce Discordu?

Discord je jednou z nejlepších aplikací jako alternativa k videoherním hlasovým chatům. Jakmile si aplikaci stáhnete, stačí si změnit svůj Discord profilový obrázek a začít program používat, ale nezapomeňte na funkci Overlay.

Překryvná funkce vám umožní sledovat aktivitu v hlasovém chatu lidí, se kterými hrajete. Jinými slovy, aktivuje se, jakmile někdo začne mluvit ve hře.

Je to užitečná funkce vědět, kdo v určitou chvíli mluví a integruje se prakticky s jakoukoli hrou. Bezpochyby je to jedna z funkcí, díky nimž aplikace Discord vyniká a pro mnohé je důvodem, proč používat Discord místo jiné aplikace, což ji pomáhá umístit jako preferovaný hlasový chat pro mnoho uživatelů.

V některých případech se však zdá, že uvedená funkce nefunguje, je tedy nutné jej aktivovat. Dále vám ukážeme tento proces pro PC i mobilní zařízení.

překryvný diskord povolit

Aktivujte překrytí v aplikaci Discord na mobilních zařízeních

Hraní se v posledních letech hodně rozrostlo, a to natolik, že je nyní přítomno i na mobilních telefonech. Naštěstí je možnost Overlay dostupná i pro mobilní zařízení, konkrétněji pro Android nebo iOS.

 • Nejprve otevřete aplikaci Discord. Jakmile jste uvnitř, přejděte vpravo dole, kde uvidíte ikonu vašeho uživatele. Klikněte na svou fotografii.
 • Nyní musíte jít do hlas a video tady uvidíš Překryvná vrstva. Stačí aktivovat možnost Povolit mobilní hlasové překrytí.
 • Ve většině případů je potřeba aktivovat konkrétní oprávnění, stačí kliknout na udělit povolení a vraťte se do aplikace Discord.
 • Po výše uvedených krocích bude na vašem mobilním zařízení aktivována možnost Discord Overlay.

Na druhou stranu, pokud máte kdykoli problém, jako je Discord, který nerozpozná váš mikrofon, existuje několik alternativ, které můžete vyzkoušet. Pokud jde o překrytí, to, co bylo ukázáno dříve, obvykle vyřeší všechny problémy.