Saltar al contenido

Co znamenají symboly připojení k internetu na mém mobilním telefonu?

16 de julio de 2022

Telefony jsou velmi užitečná zařízení nejen proto, že můžeme telefonovat, ale také proto, že nám je umožňují používat Mobilní data když se chceme připojit k internetu. V tomto smyslu jste někdy přemýšleli o tom, jaké jsou symboly připojení k internetu z mého mobilu? Tento článek odstraňuje vaše pochybnosti o tom.

Co znamenají symboly připojení k internetu na mém mobilním telefonu?

Když se připojíme k internetu prostřednictvím mobilního telefonu, data se odesílají a přijímají. V horní části zařízení (notifikační lišta) jsou zobrazeny některé symboly, které označují typ použité technologie.

Odkazuje také na signál, který telefon musí vygenerovat spojení. Je vhodné, abyste věděli, co jsou mobilní data a jak tato důležitá možnost dostupná na chytrých telefonech funguje.

Mobilní data

Mobilní data označují množství dat, která jsou nahrána a stažena do telefonu, aby bylo k dispozici připojení k internetu. Tuto funkci si můžete nakonfigurovat podle svých potřeb a spravovat spotřebu dat aby se předešlo vysokým nákladům.

Co znamenají běžné symboly připojení k internetu na mobilním telefonu? Což jsou?

Než začnete, je důležité, abyste věděli, jak aktivovat nebo deaktivovat mobilní data, abyste snížili spotřebu na obecné úrovni a utráceli data pouze tehdy, když je potřebujete.

Níže vám ukážeme nejběžnější symboly připojení k internetu, abyste mohli správně identifikovat typ sítě a rychlost připojení, kterou vaše zařízení přijímá.

Červená G

Síť G resp GPRS (General Packet Radio Service) patří do druhé generace. Je považován za jeden z nejvíce pomalý. Pokud máte na svém telefonu tento symbol, můžete posílat pouze textové zprávy, protože stahování dosahuje až 114 Kbit/s.

Síť E

Síť E nebo Edge (Enhanced Data Rates for GSM Evolution) je vylepšenou verzí G (GPRS). Edge je mezi druhou a třetí generací (2,5 G)

Když se v notifikační liště objeví symbol E, připojení není příliš dobré, i když po dlouhém čekání můžete vidět světlé weby. Síť E může dosáhnout průměrného stažení 400 kbit/s.

3G síť

Používá se 3G síť nazývaná UMTS nebo síť třetí generace používání multimediálního obsahu které vyžadují vysokorychlostní připojení. S tímto symbolem na telefonu můžete zobrazovat jednoduché webové stránky s několika prvky. Stahování se může pohybovat mezi 384 Kbps a 7,2 Mbps.

Ačkoli to není současný standard, tento typ sítě by mohl přinést významné změny (a všechny ostatní také). Vzhledem k tomu je důležité vědět, které aplikace spotřebovávají více dat, aby je bylo možné omezit a ušetřit.

Červená H

Network H nebo HSPA (High Speed ​​​​Packet Access) je technologie, která vám umožňuje přistupovat k sociálním sítím, sledovat videa a provádět malá stahování. Je považováno za připojení 3G+; to znamená, že se nachází ve střední úrovni připojení 3G. rychlost stahování může dosáhnout rychlosti až 14,4 Mbps.

Síť H+

Síť H+ nebo HSPA evolved nabízí vylepšení z hlediska rychlosti stahování a odesílání dat. Umožňuje plynulé prohlížení webových stránek a za optimálních podmínek může dosahovat rychlosti stahování až 672 Mbps.

4G síť

Síť 4G nebo LTE (Long Term Evolution) je technologie čtvrté generace, která je považována za nejrychlejší mobilní širokopásmové připojení. S touto sítí můžete bez problémů poslouchat hudbu, sledovat videa a navštěvovat sociální sítě. Rychlost stahování této technologie může dosáhnout až 1,9 Gbps.

Tento typ sítě může vést ke značným výdajům, proto se doporučuje nastavit si na mobilu limit spotřeby dat, aby se neutrácela tak rychle.

Symboly mobilního internetu

Další symboly připojení k internetu, které byste měli znát

Kromě symbolů odkazujících na typ dostupné sítě můžete také identifikovat kvalitu signálu. Tento symbol je umístěn nad ikonou, která představuje typ připojení. Kvalita signálu udává sílu spojení, která může být nulová, nízká, střední, dobrá nebo optimální.

Dalším důležitým ukazatelem je dvě šipky které jsou hned vedle písmene, které označuje typ připojení. Tento symbol označuje, zda dochází k odesílání a stahování dat při aktivním připojení k internetu.