Saltar al contenido

Co znamená GG v konverzacích na WhatsApp, Facebooku a dalších sítích?

15 de julio de 2022

Mezi tolika způsoby, jak se musíme vyjádřit v rozhovoru, jsou i takové, které používají rychlé a vtipné výrazyakronymy a emotikony vytvořené pomocí symbolů a písmen z naší klávesnice, zde pochopíte, co všechny ty dnes populární výrazy znamenají.

Na kterých sociálních sítích se v textech obvykle používá výraz GG?

‘GG’ je zkratka pro anglický výraz ‘dobrá hra’ co ve španělštině znamená ‘Dobrá hra’můžeme to použít „dobrá práce“ nebo „dobrý tah“můžeme jej použít ve všech sociálních sítích při psaní, pokud chceme vyjádřit pozitivní afirmaci.

Jaký je význam tohoto výrazu v rámci sociálních sítí?

Většina výrazů, které vidíme v konverzacích a v příspěvcích, pochází Anglické fráze a motivy videoheračkoli ve skutečnosti nepotřebujete mluvit anglicky nebo hrát videohry, abyste je mohli používat a rozumět jim, například „GG“, které bychom mohli použít k tomu, abychom někomu řekli „Dobrá hra!“, odkazující na něco, co řekl nebo udělal.

Kdo obvykle používá zkratku GG na Facebooku a WhatsApp?

I když ho můžeme používat všichni, je to výraz, který obvykle používají spíše mladí lidé na sítích jako Facebook, ať už mluví o hrách nebo jde o běžnou konverzaci, přenosem tohoto výrazu z rozhovoru do rozhovoru by to brzy mohlo být běžnější u uživatelů všech věkových kategorií.

GG nebo ‘dobrá hra’ může být perfektní odpověď někomu, kdo řekl něco vtipného, ​​dal dobrý nápad nebo se pozitivně vyjádřil k akci, i když chceme na vtipnou odpověď odpovědět jako vtip, můžeme použít ‘GG’.

Jaké další zkratky jsou mezi uživateli sítě oblíbené?

Na sociálních sítích najdeme mnoho zkratek používaných k vyjádření něčeho více všestrannostje vlastně docela běžné narazit na malé zkratky nebo emotikony vyrobené pomocí písmena a symboly klávesnicenapříklad:

LOL

Jsou zkratkou pro ‘Laughing Out Loud’, což znamená ‘Laugh out loud’. Viděli jste něco, co vám přišlo příliš vtipné? Tento výraz by byl ideální k vyjádření v rozhovoru.

pro Boha

zkratka z ‘Ó můj bože!’ (Ach můj bože, ó můj bože!). Funguje skvěle pro vyjádření úžasu. Existují dokonce lidé, kteří tento výraz používají mluveným způsobem přímo ‘Ó můj bože!’.

uwU

Výraz UwU je šťastný obličej, U představuje oči a W ústa, stejně jako „XD“, je často používán v konverzacích a v internetovém obsahu, je to poněkud něžný způsob vyjádření štěstí.

vzájemná láska

WTF

zkratka z «Co to sakra?» (Co to k sakru?). Jako pro Boha vykřikne údivem, je také široce používán, i když by to mohlo být chápáno jako malá nezdvořilost, je to výraz, který je zcela v souladu s kontexty údiv nebo překvapení.

:proti

Podobně jako výraz ‘Pocker Face’, velmi oblíbený v konverzacích, je tento obličej velmi podobný oblíbené hře ‘Pac-man’, která se používá k vyjádření, že s něčím nesouhlasíme nebo že nám došla slova.

NÁLADA

Funguje to vyjádřit a náladalze použít v konverzacích nebo v popisech fotografií na sociálních sítích, ‘NÁLADA’ chtělo by se říct ‘Stav’například: ‘MOD: nadšený’ v případě, že chceme vyjádřit, že se těšíme na nějaké místo nebo někoho vidět.

RT

Naráží na ‘Retweet’ na Twitteru, pokud souhlasíme s něčí myšlenkou, můžeme mu dát vědět tím, že napíšeme RT jako jednoduchý způsob, jak říct ‘Hej, souhlasím s tebou/co jsi řekl’.

GN

Můžeme ho použít k rozloučení s někým prostřednictvím zprávy, je to zkratka pro „dobrou noc‘ Co to znamená ‘Dobrou noc“, také pokud chcete s někým zahájit konverzaci pozdě v noci, můžete začít pozdravem takto.

GM

Tento výraz můžeme použít jako neformální pozdrav, je to zkratka pro ‘Good Morning’, tedy ‘Dobré ráno’ a je srozumitelná na všech sociálních sítích, je to přátelský pozdrav a snadno se píše, můžete jej použít se svou rodinou a přáteli. Naučte svou rodinu a přátele význam těchto dvou výrazů, aby je také používali, když s vámi mluví.

XD

Tento výraz se velmi snadno používá a rozumí, je to jako esmajlík moji, můžeme jím vyjádřit, že se nám něco zdá vtipné, bezesporu je to jedna z nejznámějších a nejpoužívanějších v sociálních sítích. The X představuje pevně zavřené oči, zatímco D představuje široký úsměv.