Saltar al contenido

Co to je, jak to funguje a k čemu je aplikace Google Meet?

31 de julio de 2022

Pokud hledáte ty nejlepší aplikace pro zahájení videokonferencí, ale nejste si tak jisti svou budoucí volbou, pak jste na správné adrese. Později s vámi budeme hovořit velmi podrobně o vynikající aplikaci vyvinuté společností Google. Jednoduše vás zveme, abyste pokračovali ve čtení, abyste se učili K čemu je aplikace Google Meet?.


Dnes je nepochybně stále běžnější, že pracovní společnosti využívají aplikace pro pořádání videokonferencí. Tímto způsobem mohou kontaktovat několik spolupracovníků bez ohledu na to, kde se nacházejí. V tomto smyslu se vývojáři zabývali optimalizací tohoto typu aplikací stále více.

Později si povíme konkrétně o aplikaci google-meet který si díky svému vynikajícímu výkonu získal na dnešním trhu s aplikacemi pro pracovní využití dobrou pověst. Navíc je třeba poznamenat, že Google Meet můžete na svém zařízení Android používat zcela zdarma.


Jak Google Meet funguje?

Tato aplikace je alternativou speciálně navrženou tak, aby společnosti mohly organizovat setkání až 100 členů. Tato aplikace se bezpochyby ukazuje jako efektivnější než ostatní videokonferenční platformy. Pokud to například porovnáme se službou Hangouts, která umožňuje pouze 10 účastníků na konferenci, uvědomíme si, že Google Meet má v tomto ohledu velkou výhodu.

Za druhé, google-meet Je spojena s G Suite, což je platební řešení pro společnosti nebo vzdělávací instituce, které tuto službu potřebují. Ceny jsou relativně levné, protože základní tarif na uživatele nepřesahuje 20 eur měsíčně.

K čemu je Google Meet?

Kromě toho má tato aplikace velmi intuitivní rozhraní, což ji činí snadná manipulace. Dokonce nám dává možnost přistupovat ke schůzkám buď z mobilní aplikace, nebo z počítače. S Google Meet také můžeme plánovat konference pomocí stejného kalendáře Google, který lze synchronizovat s Windows 10.

Na každé schůzce budeme mít možnost sdílet obrazovku s lidmi, kteří vstoupili do místnosti, stejně jako na jiných platformách, jako jsou: Zoom nebo Skype. Pokud jde o zabezpečení, Google Meet nás o tom ujišťuje přenosy jsou řádně šifrovány aby ostatní lidé měli přístup k těmto schůzkám bez předchozího povolení.

Google Meet je bezpochyby předurčen soutěžit s ostatními aplikace pro videokonference jako je Skype a Zoom. I tato aplikace byla vytvořena s cílem zlepšit zážitek z aplikace s názvem Hangouts. Jednalo se o podobnou aplikaci vytvořenou společností Google, ale měla mnoho omezení, a proto nebyla užitečná pro pracovní nebo akademické použití.

Postup používání služby Meet z Gmailu

Dále v této nové sekci velmi podrobně vysvětlíme všechny kroky, které musíte provést, abyste se naučili, jak na to používat Google Meet za pár minut. Jak vidíte, tento proces je jednoduchý a ujišťujeme vás, že jeho dokončení vám nezabere více než 5 minut. Pokračujte ve čtení!

pracovní deska

  • Nejdříve musíš Přihlaste se pomocí svého účtu Google, který musí být zároveň spojen se službou G Suite.
  • Jakmile vstoupíte do doručené pošty, měli byste být umístěni na levé straně obrazovky. Hned pod možnostmi, které musíme napsat nový e-mail, uvidíte sekci s názvem «Setkat«.
  • Pokračujte kliknutím na možnost «Setkat“ a nyní uvidíte následující možnosti „zahájit videokonferenci nebo schůzku“ nebo „Připojit se ke schůzce“
  • V případě, že chcete vytvořit místnost pro rozhovor s rodinou, přáteli nebo jednoduše pro setkání se svými spolupracovníky, musíte vybrat «zahájit schůzku«
  • Nyní, pokud se chcete připojit k videokonferenci, budete muset kliknout na možnost «připojit»
  • Pamatujte, že abyste se mohli připojit, musíte zadejte kód schůzky, protože jinak vám k němu bude odepřen přístup. Chcete-li získat kód, budete muset kontaktovat hostitele videokonference.

Jsme hotovi! V případě, že pro vás byly tyto informace užitečné, neváhejte je sdílet se všemi svými kontakty, aby se během několika minut naučili používat aplikaci Google Meet. Uvidíme se u dalšího příspěvku!