Saltar al contenido

Co to je a proč bych neměl defragmentovat telefon Android, abych uvolnil místo?

25 de agosto de 2022

Když poprvé používáme smartphone s Androidem, není pochyb o tom, že jednou z věcí, které děláme, je začít stahovat aplikace, fotit a všemožné věci, které zaplňují jeho paměť. Problém nastává, když mu po velkém používání začne docházet sklad. Nemusíte se ale uchylovat k zoufalým opatřením, a tak vám to dnes ukážeme co to je a proč byste neměli defragmentovat telefon Android, abyste uvolnili místo.

V průběhu let se stalo známo mnoho různých metod, jak uvolnit místo na našich chytrých telefonech. A zatímco tam jsou některé, které jsou určitě opravdu účinné, jsou jiné, které nechávají hodně být. Dále vám ukážeme proč byste neměli defragmentovat svůj mobil Android a jakými dalšími způsoby na něm můžete uvolnit místo.

Co to znamená defragmentovat mobil s Androidem?

Pokud máte několik elektronických zařízení, určitě jste se někdy potýkali s běžným problémem s prostorem. Pravděpodobně víte, že je možné defragmentovat pevný disk počítače, aby se zlepšil jeho výkon, ale co to znamená?

No, pravdou je, že to znamená objednat nebo uspořádat informace který je distribuován po celém pevném disku, což umožňuje lepší rozložení úložiště a zvýšení jeho rychlosti. Jistě, to je v případě pevného disku PC, takže je to zcela přijatelné a dokonce i trochu doporučené. Ve skutečnosti je to něco, co by se mělo provádět pravidelně, pokud vlastníte počítač.

Ale co se stane, když chceme defragmentovat smartphone? Bez ohledu na operační systémnení vůbec dobré to defragmentovat. Nyní vám ukážeme důvod tohoto rozlišení a také několik způsobů, jak můžete zlepšit výkon a rychlost svého mobilu Android, aniž byste jej museli defragmentovat.

Proč byste neměli defragmentovat svůj telefon Android?

Existuje několik důvodů, proč defragmentovat a android mobil není dobré rozhodnutí. Začněte tím, že pokud chcete uvolnit místo v systému Android a chcete začít vyprázdněním pevného disku, nebudete moci, protože smartphone prostě pevný disk nemá. Na rozdíl od PC se informace v mobilu ukládají do flash paměti pod názvem NAND Flash.

Kromě toho byste si jistě mysleli, že defragmentace smartphonu zlepší jeho výkon a uvolní místo, ale pravdou je, že tento je to něco extrémně škodlivého pro zařízení. Defragmentace flash disku by na něj ve skutečnosti měla špatný vliv a výrazně by snížila jeho životnost.

Tím samozřejmě příběh nekončí, protože existují vynikající alternativy, jak uvolnit místo na vašem smartphonu Android, aniž byste jej jakkoli poškodili. Nyní vám ukážeme některé z věcí, které můžete udělat, abyste toho dosáhli.

Jak uvolnit místo na Androidu jinými způsoby?

Pokud chcete uvolnit vnitřní úložný prostor a zlepšit rychlost svého androidu aniž by byla ohrožena jeho životnost, pak stojí za to vyzkoušet možnosti, které vám ukážeme níže. Chcete-li začít, můžete zkusit smazat všechny náročné aplikace nebo soubory, které nepoužíváte.

Jednoduchý způsob, jak toho dosáhnout, je z správce souborů vašeho smartphonu. Najdete zde několik souborů, fotografií, videí a aplikací, které nejsou pouhým okem viditelné a které určitě nechcete mít ve svém mobilním telefonu. Můžete také zavřít aplikace, které běží na pozadí, protože zpomalují vše ostatní v telefonu.

šedý smartphone na bílém pozadí

Můžete také zkusit deaktivovat animované tapety, které mohou při praktickém používání telefonu překážet. Snadný způsob, jak můžete vyčistěte svůj smartphone s Androidemje stažením čističe z obchodu s aplikacemi.

Jedním z velmi kvalitních je CCleanerkterá má různé možnosti, že umožňují smazat opakované obrázky a videa, mimo jiné zchladit náš mobilní telefon, optimalizovat jeho provoz. Ať už si vyberete cokoli, vždy se snažte použít nejlepší čistič nevyžádaného odpadu pro Android.

Není nic lepšího než mít mobil, který funguje efektivně, a doufáme, že vám tento průvodce pomůže ochránit a zlepšit výkon vašeho smartphonu Android.