Saltar al contenido

Co to je a jaké jsou techniky, taktiky a typy mezinárodních vyjednávacích strategií?

14 de agosto de 2022

Mezinárodní vyjednávání je již téma, jehož definici bychom měli znát, nicméně budeme hovořit o tom, co to je. je to? vyjednávání mezi mezinárodními zeměmiproto musí působit na jiných trzích.

Jinými slovy, je to tehdy, když společnost ze zahraničí projeví zájem o vytvoření obchodu se společností z jiné země. Toto je mezi nimi každodenní záležitost akcionáři, organizátoři a majitelé společností.

Mezinárodní vyjednávání má jasné a přesné cíle, mezi které patří, vytvořit seznam spojeneckých společností pomocí kterých lze vytvářet odkazy pro důležitější rozhodnutí. Být příkladem, abyste mohli později udělat více jednání s firmami z jiných zemí. Musí být zohledněny při strategickém plánování společnosti.

Techniky mezinárodních vyjednávacích strategií

Během procesu vyjednávání, Musí být použity různé techniky vždy mít na paměti profesionalitu. Lze použít dva typy technik:

Sloučit návrhy

Umožňuje oběma společnostem mít pozitivní výsledky. Tento návrh je tím, který by měl dosáhnout rovnováhy mezi oběma společnostmi. K provedení této techniky musí být předloženy přesné návrhy, stejně jako spravedlivé a jednoduché.

vyjednat úroky

Zájmy podniku musí být oznámeny, protože pokud se něco stane na straně jedné ze dvou společností, musí reagovat, protože to bude předem projednáno a bude ve smlouvě.

Taktiky mezinárodních vyjednávacích strategií

Taktika odkazuje akce, které musí společnosti podniknout, aby mohly jednání uskutečnits jediným cílem provést to, co obě společnosti navrhují.

Neměli bychom se plést mezi taktikou a strategií, strategie jsou vytvořeny tak, aby zasahovaly mezi akce společnosti, taktiky jsou akce těchto strategií. V obchodní strategii musí existovat několik taktik.

Typy mezinárodních jednání

Na základě rozhodování obou společností se typy jednání liší podle jejich způsobu vyjednávání, veškeré obchodní strategie musí provádět supervizor. Jeden typ by se neměl používat. Typy jsou:

Vyjednávání s konfrontací

Toto je vyjednávání kde jedna společnost vyhraje vše a druhá vše prohraje. Používá se, když má vyjednávání pro jednu společnost velký význam a pro druhou méně, stejně tak se používá, když je na vyjednávání málo času.

Podřízené obchodování

Spočívá ve zvážení všech zájmů společnosti. To se běžně používá, když se potřebujeme dostat ze středu vyjednávání, je to také velmi bezpečné, protože druhá společnost nás nemůže vyloučit z obchodu, jakkoli můžeme.

Vyjednávání s nečinností

Používá se, když mezi oběma společnostmi je konflikt. Obvykle se používá, když předmět již není pro společnosti důležitý.

podnikatelé myšlení

Stejně tak by tento typ vyjednávání neměl být vynucován, protože může negativně ovlivnit obě společnosti, rozdíly, které v tomto médiu existují, nelze vyjednat.

kolaborativní vyjednávání

Toto je nejpozitivnější typ pro obě stranyprotože oba mají úspěch a ani jeden neprohrává. Je založena, jak už název napovídá, na spolupráci na obou stranách.

Je to proto, že společnosti musí vystupovat jako spolupracovníci spíše než jako konkurence, stejně tak cílem tohoto typu je, aby konec této smlouvy neskončil vítězi a poraženými, ale oba zůstávají na stejné úrovni.

odůvodněné vyjednávání

Rozdíly v rozhodování obě strany zdůvodňují, aby dosáhly společného cíle. Zaměřují se na všechny zájmyStejně tak jsou prozkoumány a zdůvodněny všechny problémy, které se v budoucnu objeví.

Na závěr musíme vzít v úvahu, že mezinárodní vyjednávání je pro společnost nanejvýš důležité, je to základní fáze abychom mohli zůstat v byznysu průmyslu. Tento typ podnikání je jedním z těch, kteří jsou zodpovědní za ekonomickou rovnováhu země.