Saltar al contenido

Co to je a jaké jsou rozdíly mezi progresivní webovou aplikací (PWA) a nativní aplikací?

4 de agosto de 2022

Je jasné, že technologie se neustále vyvíjí, proto většinu lidí zajímá, jaké změny nastanou při používání aplikací a právě tam se objevují nové alternativy jako např. PWAkterá se snaží sjednotit to nejlepší z webových stránek a mobilních aplikací.

Nativní aplikace však nadále nabízejí funkce, které PWA nemohou poskytnout, takže by nikdy neměly zůstat stranou. Podívejme se, jaké to jsou nativní aplikace a PWA.

Co je PWA?

Progresivní webová aplikace je typ aplikačního softwaru, který je dodáván přes web, pravděpodobně na půli cesty mezi a Webová aplikace a nativní aplikacesnaží se sjednotit výhody každého z nich.

Závěrem lze říci, že PWA jsou webovou stránkou s vlastnostmi nativní aplikace, ke které máte přístup z webového prohlížeče s vlastní adresou. Dnes je možné snadno a jednoduše převést webovou stránku na aplikaci pro Android.

Pokud se snažíte vytvořit progresivní webovou aplikaci (PWA) od nuly jako odborník, v odkazu výše máme krok za krokem návod, jak na to.

Co je nativní aplikace?

Nativní aplikace je aplikace, kterou získáváme z jakékoli mobilní aplikace platformy digitální distribuce, jako je např GooglePlay (Android) Y Obchod Play (iOS) a stáhne se a nainstaluje do zařízení.

Tyto aplikace jsou vyvinuty a optimalizovány speciálně pro operační systém, takže jsou naprogramovány pomocí specifického kódu. Vzhledem k tomu, že bere v úvahu možnosti, které nabízí Hardware a operační systém je nejvhodnější pro návrh a fungování pro operační systém, který byl vytvořen.

Díky tomu s menšími obtížemi při jejich používání využívá všech funkcí, které nabízí hardware jako je fotoaparát, GPS.

Rozdíly mezi nativní aplikací a PWA

PWA App Vector Modré Pozadí

Přestože jsou si tyto dva v některých aspektech velmi podobné, mají několik významných rozdílů, budeme je analyzovat jeden po druhém.

konektivitu

Aby bylo možné používat PWA je nutné být připojen k síti, nebudete mít přístup k aplikaci bez internetu (na některých zařízeních), na druhou stranu nativní aplikace fungují bez připojení k internetu.

funkčnost

PWA fungují dobře iOSale ne 100% jako v Androidu, push notifikace z webu nemůžete dostávat ani v případě iOS, což řada uživatelů považuje za negativní faktor.

Na druhou stranu nativní aplikace ano push notifikace a perfektně fungují na obou systémech. Dalším aspektem je, že nativní aplikace musí být aktualizovány dočasně, zatímco APW nikoli.

Geolokace

Přestože jsou funkce PWA a nativních aplikací velmi podobné, PWA nemají geofence a majáky. Geofences a beacons jsou nástroje používané pro odesílání upozornění na základě polohy, což je užitečné pro různé projekty.

S PWA máte možnost odesílat push notifikace (v případě Androidu) na základě specifických kritérií, jako je země nebo město uživatele, ale nemůžete odesílat souřadnice nebo svou polohu v přesném okamžiku, což je možnost, kterou nativní aplikace umí.

Objev

The PWA mají SEO, což je nástroj, který umožňuje uživatelům a potenciálním zákazníkům najít informace o vaší aplikaci nebo firmě. Na druhou stranu na Native Apps odkazují vyhledávače, protože pro ně existuje ASO (App Store Optimization), ale není tak výkonné jako klasické Web SEO.

Pravidla pro zveřejnění

Publikování nativní aplikace to znamená přijímáte všechny pokyny, revize a vícenáklady. Před zveřejněním žádosti vás vyzve k respektování všech předpisů, pokud podle nich nebudou probíhat, může být žádost zamítnuta.

Místo toho mají PWA neomezený, bezplatný a bezplatný proces odesílání. Pokud chcete mít svou aplikaci v obchod s hrami, Musíte dodržovat následující pravidla.

Nakonec žádná není lepší než druhá, každá má své výhody a nevýhody a je lépe přizpůsoben tomu či onomu typu projektu, takže záleží na klientovi.

Pokračujte v učení o mobilních aplikacích, zjistěte, co jsou, k čemu jsou, jak fungují a jaké typy existují.