Saltar al contenido

Co jsou soubory miniatur a co se stane, když smažu nebo odeberu složku z telefonu Android?

31 de julio de 2022

mobilní zařízení se systémem Android mají velké množství nástroje, nástroje, služby a možnosti díky své přizpůsobitelné a upravitelné struktuře. To umožňuje uživatelům mít možnost a možnost měnit různé aspekty a faktory příslušného terminálu, jak si přejí nebo potřebují.

To je bezpochyby jedna ze silných stránek Android nabízí svým zákazníkům na rozdíl od jiných operačních systémů pro mobilní zařízení, jako je iOS. V rámci svobod, které Android představuje, můžeme označit některé docela zajímavé možnosti a nástroje, které jsou nepochybně zcela jedinečné pro tento systém.

Pokud máte terminál s tímto bezpečným systémem, jistě jste si všimli, že jak možnost nastavení, tak výchozí správce souborů obsahují velké množství docela užitečných nástrojů, které uživateli umožňují mnohem úplnější a bezplatný zážitek omezení nebo překážek, které brání vaší navigaci ve vašem zařízení.

A právě zde pozorujeme další docela zajímavý bod velmi typický pro tento operační systém, kterým je svoboda prohlížení všech interních, externích a kořenových složek a souborů terminálu. Tento detail je plně k dispozici od prvních verzí systému Android a zůstává dodnes.

Je zřejmé, že tento detail nelze vidět pouhým okem, jakmile zapneme telefon, ale budeme muset přejít ke konkrétnímu bodu. To vše na základě nesmírně důležité aplikace, která nám pomůže dosáhnout našeho cíle. Nejde o nic víc a nic méně než o správce souborů.

Průzkumníci souborů se obvykle nacházejí jako výchozí aplikace na většině mobilních zařízení se systémem Android, ale v případě, že ji nemáme budeme muset jeden stáhnout z Obchodu Play nebo z alternativního obchodu či obchodu třetí strany, mezi nejoblíbenější patří Uptodown a APKpure.

Mezi nejlepší správce souborů existuje celá řada alternativ, na druhou stranu doporučujeme Es File Explorer a File Manager od Xiaomi. Oba jsou dnes považováni za nejlepší průzkumníky.

Po stažení již jednoho, abyste mohli prohlížet vnitřní složky terminálu budeme muset pouze stisknout aplikaci a spustit.

Odtamtud můžeme najít různé složky s různými cíli jako jsou data z aplikací nebo her, dokumenty, soubory nebo obrázky, které jsou v paměti našeho zařízení. V posledně jmenovaném je poněkud neobvyklá, ale velmi běžná složka, kterou můžeme vidět, pokud vstoupíme do složky galerie. Je známá jako miniatury.

Co se stane, když smažu nebo odeberu složku Miniatury ze svého zařízení Android?

odpověď je nic. Tyto soubory jsou pouze velmi nekvalitní kopií našich originálních fotografií, v určitém okamžiku pouze zabírají místo v interním úložišti našeho mobilního zařízení nebo na SD kartě. Pokud tedy chcete dočasně uvolnit prostor, toto smažte.

Chcete-li odstranit tyto nepříjemné soubory stačí přejít do složky «DCIM», odtud hledat složku s názvem Miniatury, abyste ji mohli konečně smazat.