
Po dlouhém a rušném dni není nic lepšího, než si užít hru své oblíbené videohry. Situace se však může stát extrémně nepříjemnou a nepříjemnou. Co je toxicita hráčů ve videohrách a jaké jsou nejtoxičtější komunity?
Bohužel existují lidé s malým duchem (zdravé) soutěživosti. To jde daleko za podvádění ve hře. V mnoha případech se dokonce osobní údaje používají k obtěžování.
hráčská toxicita
Technologie a videohry šly ruku v ruce a způsobily revoluci ve světě zábavy. Pořádání turnajů zkrátka přineslo v mnoha lidech to nejlepší. Nicméně, bohužel, videohry také přinesly to nejhorší v ostatních.
Je to smutné, ale je to pravda. V online videohrách je velmi běžné narazit na takzvané „toxické hráče“. Postavy, které se věnují obtěžování nebo zesměšňování ostatních hráčů.
Klasifikace toxických hráčů
Toxický hráč může mít různé osobnosti, samozřejmě v závislosti na tom, čeho se snaží dosáhnout. Jeho jednání může ublížit úplně cizímu člověku i spoluhráčům.
troll
Troll je rozhodně jedním z nejfrekventovanějších v online hrách. To může jednat samostatně, stejně jako vést skupinu. Tento typ chování analyzovali psychologové. Na základě studií, které provedla Marta Garrote, troll užijte si ničení zkušeností ostatních hráčů.
Flamer
Typický provokatér. Podle Marty Garrote tento typ hráče má nízká míra tolerance k frustraci. Pokud udělají chybu, okamžitě hledejte předměty nebo jiné hráče jako odpovědné.
Způsob, jakým tento typ hráčů reaguje v nepříznivých situacích, je problémem mnoha platforem. Tyto typy lidí se uchylují k urážkám sexistické, rasistické a jakékoli jiné diskriminační povahy. Do značné míry jsou zodpovědní za to, že ostatní hráči opustí hru, a dokonce i videohru.
nakloněný
Frustrace ovládne tyto typy hráčů. Stejně jako flamer mají nízkou toleranci k frustraci. A i když jsou jeho činy neospravedlnitelné, jeho postoj má vysvětlení. Garrote základy, které tito hráči přenést své frustrace rodinné, pracovní nebo společenské až po videohry.
Marta Garroteová jako taková nepovažuje tyto typy hráčů za zcela toxické. Protože je to něco, co je mnohem jednodušší napravit a dočasně. Jeho činy se však stejně dotknou hlavně jeho spoluhráčů.
toxické sociální
Herní toxicita je nakažlivá jako virus. A podle Garrote je sociální toxicita toho dokonalým příkladem. Jsou to lidé, kteří tak či onak nechají se unést toxicitou svých vrstevníků. Když jsme svědky útoku toxicity, sociální toxicita, místo aby tuto situaci zastavila, jde s proudem.
Garrote vysvětluje, že jde o mechanismus, ve kterém se posiluje negativní chování. Svým způsobem tyto typy hráčů nemají ve skupině nebo týmu příliš velkou přítomnost. A právě prostřednictvím útoků na příspěvky nebo obtěžování usiluje o přijetí zbytku.
Nejtoxičtější komunity
Herní toxicita má v online videohrách své místo. Existovalo mnoho platforem, které se v této věci zabývaly.
Nárůst tohoto typu přístupu ve hrách však nadále vyvolává obavy. Mezi nejtoxičtější komunity patří: Fortnite, League of Legends, Counter-Strike Global Offensive a PUBG.
Na základě studií provedených nevládní organizací Anti-Defamation League přinesla toxicita hráčů ve videohrách znepokojivé výsledky.
- 74 % hráčů utrpělo útoky.
- 65 % zmíněných útoků bylo verbálních.
- 29 % hráčů byli nuceni opustit videohru.
Všichni se spojili pro férovou hru!
Toxicita hráčů ve videohrách je tématem, které opravdu znepokojuje mnoho lidí. Zejména rodičům, jejichž děti tráví spoustu času v těchto oblíbených videohrách.
Nicméně, mnoho platforem koncentruje síly k přijetí nápravných opatření. Na straně League of Legends můžete nahlásit hráče. Zatímco ve Fortnite lze účty zakázat.