Saltar al contenido

Co je to PC napájecí zdroj? – Jak to funguje, typy a vlastnosti

28 de agosto de 2022

Tento nástroj plní funkci dodávat elektřinu do počítače, který je známý jako transformátor, protože je zodpovědný za přeměnu energie na stejnosměrný proud. Protože tento typ elektřiny je to, co počítač a jeho součásti potřebují kvůli nízkému napětí, protože se pohybují od 9 do 12 voltů.

Tato jednotka je známá jako a zdroj napájení a to je velmi důležité, dodává elektřinu také základní desce a každé její součásti. Některé z nich jsou: optické mechaniky, grafické karty, USB zařízení mimo jiné, to je zodpovědné za zajištění dobrého provozu v počítači.

Tento zdroj energie je životně důležitý pro součásti počítače, s ohledem na to bez tohoto kusu by zbytek hardwaru nefungoval. Zdroj také nazýváme PSU.

Zjistěte, jak funguje napájecí zdroj pro PC

Je pozoruhodné, že napájecí zdroje jsou dimenzovány ve wattech kvůli napájení, které dodává počítači. Aniž bychom zapomínali, že každá část počítače potřebuje energii v mírném množství. Z tohoto důvodu je velmi důležité, abyste měli správný PSU, který dodává správné množství energie přímo do vašeho počítače.

V současné době je zatížení kolejnice situováno do 12V, takže ostatní kolejnice jsou téměř zastaralé. Zdůraznění, že napájecí zdroje budou vždy definovány ve wattech; Zároveň je důležité si uvědomit, že počítač se zapíná a vypíná pomocí tlačítka, i když jej lze vypnout i přes menu.

Den za dnem je technologický pokrok na globální úrovni působivý. Dříve zásoby energie byli těžký a velkýto za účelem převedení napětí vedení na napětí vhodné pro počítač.

Je třeba poznamenat, že zdroje energie, které existují v současnosti jsou lehké a malé, protože transformují proud 60 Hz na vyšší frekvence. Umožňuje tímto způsobem snížit napětí na nejvhodnější pro PC. Pamatujte, že je nezbytné vyčistit napájecí zdroj vašeho PC.

Zdroje energie lze rozdělit do dvou skupin

Typy zdroje se používají k řízení energie a napětí, které zařízení potřebuje, aby mohlo fungovat. Jsou klasifikovány v:

AT zdroj energie

Toto zařízení je schopné převést střídavý proud na stejnosměrný který je nezbytný pro elektrické prvky zařízení, je umístěn v počítačové skříni.

Tento typ zdroje má několik vlastností, má mechanický vypínač, kterým se zařízení zapíná a vypíná, šetří elektrickou energii, lze odpojit proud, lze jej začlenit do starého i moderního zařízení.

Nějaký části napájecího zdroje AT jsou: mechanický spínač, napájecí konektor, ventilátor, AT konektor, volič napětí a napájecí konektor k dalším prvkům.

ATX napájecí zdroj

zdroj energie na kabelech s bílým pozadím

Napájecí zdroj ATX je pojmenován jako digitální nebo tlačítkový zdroj, plní stejný účel jako AT. Je zodpovědný za přeměnu střídavého proudu na stejnosměrný, a tím řídí energii, kterou počítač potřebuje, aby mohl pracovat.

Některé z nejvýraznějších funkcí jsou: zapalování je digitální, vypínání zdroje je řízeno softwarem, lze jej instalovat do starých i moderních mikroprocesorů, řídí elektrickou energii.

ATX zdroj má několik díly kterými jsou: napájecí konektor, ventilátor, ATX konektor, volič napětí, SATA konektor, BERB a MOLEX 4-svorkový konektor.

Zároveň je důležité si uvědomit, že existují zdroje podle kvality a dělí se na: originální zdroje, imitace zdrojů a certifikované zdroje. Měli byste pouze zvážit vyhodnocení všech ukazatelů vašeho počítače a správně vybrat nejlepší zdroj napájení, který váš počítač vyžaduje.