Saltar al contenido

Co je a jak otevřít příponu souboru .AI bez Adobe Illustrator Online?

27 de julio de 2022

Rozšíření .AI je jedním z těch, které patří do řady produktů společnosti Adobe, pravou rukou každého, kdo chce skicovat. V tomto případě je produkován jedním z nástrojů, které nabízí, zvaným Illustrator, který neustále využívají grafici.

Obecně platí, že toto ilustrační software Umožňuje vytváření a úpravy obsahu, ale není tak opakující se jako jiná rozšíření Adobe.

V souvislosti s tím můžete v určitém okamžiku potřebovat zobrazit nebo upravit projekt vytvořené prostřednictvím tohoto programu a jste mimo svůj počítač, abyste dokončili úkol.

Proto vznikly další typy programů, které vám mohou pomoci s drobnými úpravami, a také rozšíření, která vám umožní obsah prohlížet.

O čem je Adobe Illustrator a jeho rozšíření .AI?

Jak bylo uvedeno výše, skládá se z verze softwaru Adobe, která umožňuje tvorba a úprava vektorové grafikycož jim poskytuje maximální možnou definici, i když se jejich velikost po uložení mění.

Prostřednictvím systému plátna můžete vytvářet obrazy, malby a kresby, které tvoří projekt, který jste plánovali provést.

Přestože jako v každém jiném programu lze dokumenty ukládat v libovolném formátu, výchozí jsou ty, které definují obrázky (buď JPG nebo PNG).

Když byl projekt vytvořen, ale zůstává v procesu zpracování, software jej automaticky uloží s příponou .AI.

Tímto způsobem, pokaždé, když se uživatel rozhodne otevřít soubor s tímto formátem, bude moci vidět data, která tvoří obrázek, jako řadu propojených cest.

Bohužel pro pokračování edice z jiného prostoru je nutné použít instalaci programu, nebo v tom případě použít alternativu, která je nástroji podobná.

Je možné otevřít soubor s příponou .AI bez použití Adobe Illustratoru?

Samozřejmě ano! Internet je nekonečná knihovna znalostí a zajímavého obsahu, takže existují různé skupiny vývojářů, kteří prokázali jednoduchá řešení pro tento typ situace.

otevřete soubor s příponou .AI

V současné době existují dva způsoby abyste mohli tento typ dokumentu otevřít, ale přímo souvisí s funkcí, kterou chcete plnit.

Úprava přes «Vlastnosti»

V případě, že potřebujete pouze vizualizaci projektu (ať již dokončeného nebo ne), můžete změnit formát, ve kterém byl uložen.

Obecně se doporučuje převést soubor na běžnější příponu, abyste k dosažení svého cíle nemuseli instalovat další programy.

K provedení této úpravy tedy stačí kliknout pravým tlačítkem na dokument a přejít na konec rozbalovací nabídky a kliknout na „Vlastnosti“.

Protože tyto pokyny vycházejí z metodologie Windows, zobrazí se malé okno, které vám to umožní změnit příponu .AI na formát JPG nebo PDF, v závislosti na vašich preferencích. Po uložení změn stačí dokument otevřít, abyste si jej mohli prohlédnout.

Prohlížení a úpravy prostřednictvím alternativ

Jak již bylo zmíněno, internet vám umožňuje vybírat, takže bude záležet pouze na metodě, která vyhovuje vašim potřebám.

Jedním z hlavních a nejvíce doporučených nástrojů je Inkscape from kancelářské dokumentykterý stejně jako Adobe Illustrator funguje jako grafický editor.

Abyste jej mohli používat, stačí soubor s příponou .AI nahrát do cloudu a následně jej importovat do programu, aby jej bylo možné bez problémů otevřít a upravit.

Můžete však také získat pohodlí při provádění obou aspektů prostřednictvím svého nejbližšího mobilního zařízení, ať už je to Android nebo iOS, protože oba mají ve svých digitálních obchodech aplikace z Autodesk SketchBook.

Vzhledem k tomu, že manipulace s rozšířením Adobe není v dnešní době obtížná, ujistit se, že můžete svůj projekt otevřít bez ohledu na to, v jaké situaci se nacházíte, je skutečnou úlevou.

Ať už prostřednictvím internetových stránek nebo aplikací s rychlým přístupem prostřednictvím vašeho mobilního telefonu, alternativy máte na dosah ruky kvalita úprav.