Saltar al contenido

Binární soubory Co to jsou a jaké typy šifrovaných počítačových dokumentů existují?

23 de agosto de 2022

The počítače a elektronických zařízení, která se stala důležitou součástí života mnoha lidí. Ale příliš často přehlížíme, proč tyto počítače fungují správně. Proto vás dnes naučíme o binární soubory, co to je a jaké typy šifrovaných počítačových dokumentů existují, a dozvíte se tak více o tom, jak váš počítač funguje.

Co jsou binární soubory?

Určitě jsme o tom někdy v životě něco málo slyšeli binární jazyk a binární soubory. Ale protože to není dobře známý aspekt počítačů, je normální, že jsme neměli zájem dozvědět se o nich více. Pravdou ale je, že stojí za to vědět, jaké jsou a k čemu jsou, protože trocha znalostí v našem životě nikdy neuškodí.

Binární soubory jsou soubory, které jsou zodpovědné za ukládání informací v binárním jazyce. Binární jazyk, abych tak řekl, je shluk jedniček a nul, které jsou životem a duší počítače a pouze počítač jim může rozumět. Můžete například napsat své jméno v binárním kódu nebo cokoliv jiného, ​​protože je to jazyk jako každý jiný.

Proto jsou tyto soubory tak důležité. Tyto Ukládají všechny informace o počítači: obrázky, tabulky, videa, dokumenty, různé programy a další faktory.

Jak fungují binární soubory?

Jeho ovládání může znít poněkud složitě, ale ve skutečnosti to není tak těžké pochopit. Jednoduchým způsobem, binární jazyk používá znaky jedna a nula k označení zapnutí a vypnutí.

Počítač, který jako jediný tomuto jazyku rozumí, všechny tyto informace zkompiluje, přeloží a provede tak, aby jim uživatel správně porozuměl.

A i když normálně binární soubory nejsou na očích, aby se s nimi nemanipulovalo, jsou i takové, které ano. Tímto způsobem je může každý, kdo používá počítač, vidět a spustit, pokud si to přeje.

Jaké typy šifrovaných počítačových dokumentů existují?

Vzhledem k tomu, že každý počítač se používá pro různé úkoly, je normální pochopit, že existují různé typy šifrované počítačové dokumenty.

Zde je seznam různých typů šifrovaných počítačových dokumentů a jejich charakteristik, které jsou:

  • aab: tato přípona binárního souboru podporuje balíček aplikací pro Android a umožňuje jejich dynamické načítání. Jakmile je nainstalujete do počítače se systémem Windows, Linux nebo Mac, lze s ním manipulovat pomocí programu Android Studio.
  • 264: Toto rozšíření obsahuje videodata RAW a lze jej otevřít z fotoaparátu nebo pomocí jiných nástrojů. Lze s ním manipulovat pomocí programu Alcatel Speed ​​​​Touch DSL.
  • bny – lze snadno najít v různých programech Windows a je to datový soubor. Manipuluje se s programem Binary II Format.
  • akm: To vám umožňuje používat anglickou klávesnici k odesílání zpráv nebo psaní v indickém jazyce a lze ji použít s programem Aksharamala Keymap.
  • bsave: Umožňuje ovládat zobrazení videí a zkopírovat paměť RAM do nějakého binárního souboru. S tím musíte počítat při výměně paměťových modulů RAM na vašem PC. Lze s ním manipulovat pomocí programu Quickbasic BLOAD/BSAVE Format.
  • x3db: Umožňuje spouštění rozšiřitelných 3D souborů a lze s ním manipulovat pomocí programu X3D Binary.
  • uhs: pracuje jako administrátor pro provoz komprimovaných souborů a lze s ním manipulovat pomocí programu Univerzální systém nápověd.

binárně kódované počítačové dokumenty

I když to jsou jen některé z nich binární přípony souborů, je jich mnohem více a doporučujeme vám prozkoumat, co to je. Tímto způsobem, pokud nějaký najdete na svém počítači, budete vědět, k čemu slouží a jak jej používat.

Doufáme, že tyto informace pro vás mohou být užitečné a že se nyní můžete dozvědět více o svém počítači. Pokud máte zájem dozvědět se více o historii binárních kódů, doporučujeme vám, abyste se dozvěděli něco málo o tom, co je tabulkový stroj a k čemu slouží. Je to velmi zajímavé téma!