Saltar al contenido

Amazon Echo – Jak smazat své nahrávky a hlasovou historii, kterou Alexa ukládá

25 de julio de 2022

Chytrá zařízení vám usnadní život. Pokud se však obáváte, že příkazy, které jste zadali Alexovi, budou použity jinak, pokračujte ve čtení tohoto článku a se dozvíte, jak smazat své nahrávky a hlasovou historii, kterou Alexa ukládá. Mimo jiné funkce které můžete na zařízení nakonfigurovat.

Proč Amazon Echo ukládá všechny mé hlasové interakce?

Amazon Echo je velmi užitečné zařízení v domácnosti, protože s tímto virtuálním asistentem můžete ovládat zařízení, které jste k němu připojili. Možná se ale mnohým nelíbí, že jejich konverzace jsou uloženy v Amazon Echo. A důvodem, proč to společnost, která toto chytré zařízení vyrábí, je proto tyto interakce jim umožňují ovládat a vylepšovat svá zařízení tím, že je optimalizují a nabízejí uživatelům lepší vybavení a služby.

Jaké jsou nevýhody odstranění hlasových nahrávek z mého účtu?

Vyslovením jména Alexa a uvedením nějaké akce se zařízení aktivuje, aby provedlo příkaz. Ty jsou ale uloženy v cloudu, tedy všechny přijaté objednávky. To je důvod, proč odstranění hlasových nahrávek z vašeho účtu Amazon Echo má své nevýhody. Protože připomenutí, která jste uvedli v zařízení, budou smazána, včetně hudebních předvoleb a hlasového profilu.

Jaké jsou nejvíce doporučené způsoby smazání historie?

Nyní, pokud jste se přesvědčili, že byste měli smazat historii svého účtu Amazon Echo, protože berete své soukromí velmi vážně a chcete zabránit Amazonu, aby poslouchal vaše rozhovory s Alexou, můžete to snadno udělat. Nejvíce doporučenými způsoby jsou konfigurace a hlasové příkazy.

Z nastavení Alexa

Do aplikace Alexa vstoupíte ze svého mobilního zařízení. Klikněte na nabídku a klikněte na Nastavení. Dále vyberte svůj účet Alexa a klikněte na Historie. Uvidíte všechny uložené nahrávky. Vyberte záznam, který chcete odstranit, a klepněte na možnost Odstranit hlasový záznam. Musíte vybírat jeden po druhém, dokud nesmažete celou historii, je to proto, že možnost smazat vše najednou zatím není k dispozici.

odstranit hlasový záznam z nastavení Amazon echo

Hlasovým příkazem

Před použitím této možnosti musíte funkci povolit, k tomu vstoupíte do aplikace Alexa, přejděte do nabídky a kliknete na Nastavení. Vyberte účet Alexa a klikněte na Soukromí Alexa. Poté vyberete v Zkontrolujte historii hlasu a klikněte na možnost Povolit mazání hlasem, stisknutím tlačítka zapnutí/vypnutí funkci aktivujte. Tímto způsobem se aktivuje a když spustíte Alexu, musíte pouze nařídit, aby smazal konverzaci: Alexo, smažte, co jsem právě řekl, nebo Alexo, smažte vše, co jsem dnes řekl. Je důležité vědět, jak příkazy Alexa fungují.

Aktivace automatického odstranění

Vstoupíte do aplikace Alexa, kliknete na další možnosti a v Nastavení kliknete na Alexa Privacy a na Manage my Alexa data. Poté klikněte na Automaticky odstranit nahrávky a vyberte Vypnuto, chcete-li povolit funkci a zvolit dobu, po kterou se mají nahrávky uchovávat a potvrďte akci.

Ze stránky Amazon

Přejděte na stránku Alexa Privacy Hub, klikněte na Nastavení soukromí a klikněte Správa historie zařízení chytré domácnosti. Zadáte svůj účet Amazon, vyberete možnost Vaše zařízení a kliknete na své Echo. Dále kliknete na Smazat hlasové záznamy a akci potvrdíte kliknutím na Smazat.

Jak mohu vytvořit a nastavit nový hlasový profil v Alexa?

Zařízení Amazon Echo je velmi užitečné a můžete si jej zakoupit v internetovém obchodě Amazon, poté vytvořit a nakonfigurovat profil. Postupujte takto: Vstupte do aplikace, klikněte na Nabídka a Nastavení. Nacházíte se ve svém profilu a klikněte na Hlas. Vyberte Přidat hlas, kliknete na Souhlas, musíte si je pozorně přečíst a poté vyslovit frázi, která se zobrazí na vaší obrazovce, když budete vyzváni, a klikněte na Hotovo.

nastavit hlasový profil v amazon echo

Jaké další funkce produktivity mohu přidat nebo odebrat v Alexa?

Zařízení Amazon Echo je skutečně chytré zařízení, protože vám umožňuje spravovat další funkce produktivity, funkce, které můžete přidat nebo odebrat. Věnujte pozornost tomu, co můžete udělat.

Správa kalendáře

Otevřete aplikaci, klepněte na Nastavení a Kalendář. Klikněte na Přidat Google, po synchronizaci jej můžete použít. Spravujte své schůzky nebo události konkrétních dat a zeptejte se Alexy na tyto aktivity v kalendáři.

Konfigurace alarmu

Můžete si nastavit budík v Alexa a nastavte jej tak, aby zvonil v určitou dobu v určité dny. Vstoupíte do aplikace, kliknete na Menu, Upomínky a budíky. Nakonfigurujete několik alarmů a kliknete na Přidat alarm.

nastavit připomenutí a alarmy v amazon echo

Vytvářejte nebo upravujte seznamy

Můžeš upravte své vlastní seznamy zadáním aplikace, klikněte na Více a poté na Seznamy a poznámky. Vyberte Vytvořit seznam, dáte mu název, ať už je to seznam trhu, seznam úkolů a další. Na konci seznamu klikněte na Hotovo. A pokud chcete do vytvořeného seznamu přidat aspekty, klikněte na Přidat prvky.

Získejte souhrn novinek

Pouhým vyslovením Alexa, co je nového? Ihned, obdržíte souhrn hlavních zpráv a počasí. Tuto možnost můžete nakonfigurovat pro výběr zpráv, které chcete dostávat. Otevřete aplikaci, Další možnosti, Nastavení, Novinky a kliknete na Přidat obsah do Flash Briefingu.

Zapněte nebo vypněte připomenutí

Povolení této akce je snadné, stačí přejít do aplikace, klepnout na Další možnosti a nastavení, na Oznámení a poté na Připomenutí na tomto zařízení. Zde můžete zapnout nebo vypnout oznámení podle toho, co chcete dělat. Můžete také klást otázky Alexa na Amazon Echo.

používat časovače

Zařízení můžete také nastavit tak, aby přidalo časovače tak, aby často pípaly, nebo mluvily o zbývajícím čase nebo pozastavily časovač. Otevřete aplikaci, klepněte na Další možnosti, Nastavení, Budíky a časovače. Klikněte na Časovače, vyberte ten, který chcete odstranit, a klikněte na Pozastavit nebo smazat časovač.