Saltar al contenido

Aktualizujte aplikace Apple TV automaticky a ručně

24 de julio de 2022

Jaké jsou nejlepší způsoby aktualizace aplikací Apple TV?

Jednou z nejlepších možností, jak udržovat různé aplikace, které jste si stáhli a nainstalovali do Apple TV, aktuální, je jejich aktualizace. Alternativou, kterou mnoho uživatelů Apple TV k aktualizaci aplikací nejčastěji používá, je provést to ručně z obchodu Apple App Store. Lze je ale provést i automaticky a pak vám řekneme, jak na to v obou případech.

Manuální metoda

Chcete-li to provést, musíte na své Apple TV vstoupit do obchodu s aplikacemi, a jakmile tam budete, musíte vyhledejte aplikaci, kterou chcete aktualizovat. Když jej najdete, všimnete si, že zobrazuje možnost označenou jako „Aktualizovat“.

Budete tedy muset vybrat pouze tuto možnost a proces stahování aktualizace pro dříve vybranou aplikaci bude provedeno okamžitě. Tímto způsobem můžete ručně aktualizovat libovolnou aplikaci, kterou chcete, dokonce i spořič obrazovky, který jste umístili na Apple TV, pokud je k dispozici ke stažení.

Na druhou stranu, pokud se v aplikaci, se kterou si přejete získat takovou službu, možnost „Aktualizovat“ nezobrazuje, je možné, že již máte nejnovější verzi takové aplikace.

Automatická metoda

Apple TV má řadu nástrojů, které svým uživatelům umožňují využívat její služby jednoduchým způsobem. Mezi takové nástroje patří schopnost nejen nastavit váš iPhone jako dálkový ovladač pro Apple TV, ale také automaticky nastavit aktualizace aplikací, abyste nemuseli proces provádět ručně.

Chcete-li to provést, musíte na své Apple TV přejít do sekce „Nastavení“ a poté zadat její aplikace. Až tam budete, mějte to na paměti existují dvě možnosti upgradu automaticky aplikace, které mají ve vaší Apple TV nevyřízené.

První z těchto možností pro automatickou aktualizaci aplikací je aktivace tlačítka zobrazeného v seznam aplikací čekajících na aktualizaci. Toto tlačítko vám umožní zadat příkaz k provedení příslušných aktualizací, ale tento proces nebude předem stanoven.

apple tv v televizi

Pokud tedy chcete zapnout automatickou aktualizaci aplikací na Apple TV jako trvalý příkaz. Musíte vybrat druhou možnost, která označuje funkci ‘Aktualizovat automaticky’.

Navzdory skutečnosti, že systém tvOS společnosti Apple nefunguje stejným způsobem jako její ostatní systémy uvedené na trh touto společností, jednou z podobností, která mezi nimi existuje, je potřeba pravidelně aktualizovat aplikace nainstalované v nich.

Bez ohledu na to, zda používáte platformu Apple TV Plus nebo konvenční službu tohoto systému, je potřeba aktualizovat aplikace v obou případech stejná. Proto si musíte být vědomi možností, které máte provést potřebné aktualizace do aplikací, které vlastníte na Apple TV.

aktualizovat aplikace Apple tv

Když to vezmeme v úvahu, zde vám to ukážeme jak aktualizovat aplikace na Apple tv ručně i automaticky. Můžete si tak užívat nejnovější verze všech svých aplikací.

Jak vyřešit různá selhání během aktualizace

Pokud jste do písmene dodrželi naše předchozí doporučení, abyste aktualizovali aplikace své Apple TV, je velmi jisté, že jste nepředstavili žádné nepříjemnosti pro úspěšné dosažení takového procesu. Existují však některá zařízení kompatibilní s Apple TV, která mají určité nepříjemnosti aktualizovat odpovídající aplikace.

Problémy s připojením k internetu

Tímto způsobem byste měli vědět, že ve skutečnosti není většina poruch způsobena vaším zařízením připojeným k Apple TV, ale webové připojení, které používáte. Proto se při aktualizaci aplikací musíte ujistit, že máte dobrou síť. Zkontrolujte jeho rychlost a pokud je vaše připojení kabelové, zda je správně připojeno.

Chyby s aplikací

Podobně jsou způsobeny některé časté problémy při aktualizaci aplikací Apple TV, ať už ručně nebo automaticky chyba samotné aplikace. V tomto případě tedy doporučujeme ujistit se, že váš systém Apple TV i aplikace App Store jsou plně funkční.

Restartujte nebo vynucte obnovení

V ostatních případech, kdy aplikaci nelze aktualizovat, bude nutné aplikaci restartovat nebo vynutit obnovení. Tím zajistíte, že bude správně aktualizován. Takže se budete moci vypořádat s případnými nepříjemnostmi během potřebné aktualizace vašich aplikací na AppleTV.